2 grudnia, 2022

Nowoczesny ogród

Ogród

Ogród ze żwiru, kamieni i głazów to ciekawy pomysł na zagospodarowanie otoczenia domu. Skały i kamienie kojarzą się z dziką przyrodą. Wprowadzone do ogrodu tworzą jego naturalny charakter, stają się centrum kompozycji, przyciągają uwagę. Jak stworzyć ogród ze żwiru, kamieni i głazów?

Werribee Mansion Gardens

Wielu właścicielom ogrodów nie wystarcza już sadzenie i pielęgnowanie mniej lub bardziej popularnych roślin. Nawet jeśli tworzą one przyjemne dla oka kompozycje i miło się wśród nich wypoczywa. Szukamy coraz częściej rozwiązań bardziej osobistych, intrygujących, takich, których centrum stanowią efektowne elementy lub całe układy. Dobrym materiałem do zagospodarowywania ogrodu, naturalnym i łatwo dostępnym, są kamienie. Bez trudu można zdobyć większe i mniejsze głazy, łupek, otoczaki i żwir rozmaitego sortu. Mogą być podstawą interesujących kompozycji: naturalistycznych, minimalistycznych, a także absolutnie najmniejszych ogródków założonych w zagłębieniach głazów. U nas w firmie solid-trans  znajdą Państwo wszystko co potrzebne do stworzenia pięknego ogrodu.

Ogród z kamieni – jak dobrać kamienie do ogrodu

To, w jaki sposób wyeksponujemy kamienie, zależy od wnętrza ogrodowego, w którym chcemy je umieścić. Najlepiej zestawiać takie, które mają podobne pochodzenie. Nagromadzenie zbyt dużej ilości skał różniących się barwą, fakturą i kształtem (na przykład obłych kamieni polodowcowych, czyli polnych, z kanciastymi odłamkami skał pochodzących z kamieniołomów) może sprawiać wrażenie chaosu. Duże głazy powinny dominować nad pozostałymi elementami, a otoczaki i żwir mają szczególne znaczenie wtedy, gdy tworzą większe płaszczyzny, bo w kompozycji ważna jest ich charakterystyczna faktura. Jeżeli chcemy wykorzystać kilka kamieni, a nie wiemy, jak je zestawić, możemy zastosować zasadę trzech elementów. Jej korzenie sięgają początków filozofii zen. Zasada ta zaleca tworzenie kompozycji z trzech elementów lub grup elementów różnej wysokości i różnego kształtu. W kulturze japońskiej mają one znaczenie symboliczne: najwyższy pionowy to niebo, niższy – człowiek, a najniższy, poziomy – ziemia. Ważne, aby taki układ dało się umownie wpisać w trójkąt, powstają wtedy harmonijne, zrównoważone kompozycje. Często w podobny sposób zestawiamy elementy intuicyjnie, nie odwołując się do żadnej zasady – po prostu pośród tak uporządkowanych elementów czujemy się komfortowo.

Wcześniejsze posty

balisady ogrodowe kamienie okamień pomorski
Uncategorized

Polisady Ogrodowe od Solid Trans Kamień Pomorski

Polisady Ogrodowe Kamień Pomorski – szukasz doskonałej jakości palisad ogrodowych, które nie tylko będą funkcjonalne, ale również estetyczne?Nie szukaj dalej! Firma Solid Trans z Kamienia

Transport Kamień Pomorski

Transport kamieni Kamień Pomorski  Firma Solid Trans od wielu lat prowadzi sprzedaż kamieni dekoracyjnych do ogrodu i kruszyw ozdobnych w mieście Kamień Pomorski i okolicy.

Usługi transportowe

Usługi transportowe są niezbędne w dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu i handlu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, obsługujesz sklep internetowy czy pracujesz w korporacji,