swiat_kamieni_logo

Zamówienia należy składać z odpowiednim wyprzedzeniem ( 1-2 dni )

Zamówienia poniżej 1 tony liczone po 130% ceny hurtowej

Kora Kamienna

Nazwa Produktu

Cena hurtowa

Cena za 20 kg worek

8 / 16

549 zł

20 zł

11 / 32

549 zł

20 zł

32 / 63

549 zł

20 zł

Kamień gabionowy

549 zł

20 zł

Głaz Ogrodowy ''Szpilka''

Sprzedawane bez opakowania

1,20 zł - 1 kg

Płytka łupana laminowana

Sprzedawane bez opakowania

1,00 zł - 1 kg

Moon stone 32

579 zł

Moon stone 64

579 zł

Oblicz wartość

Kora Kamienna

Kora Kamienna
Wybierz odpowiednią opcję oraz zaznacz ilość, t lub worek 20kg:

Total 0

Opis

Kora kamienna – Solid-Trans

Kora kamienna, która znajduje zastosowanie w ogrodzie, pozwala tworzyć wyjątkowe dekoracje a to m.in. dzięki podziałowi na wielkość. W ofercie sklepów znaleźć można korę kamienną w trzech rozmiarach: 8-16 mm, 11-32 mm, 32-63 mm. Ponadto w sprzedaży dostępna jest kora kamienna o ostrych krawędziach oraz z krawędziami „bezpiecznymi” – zaokrąglonymi.

Kora kamienna nie jest materiałem tanim, jednak jest to produkt, z którego korzystać można przez wiele lat. Powszechnie przyjmuje się, że na 1 m2 powierzchni przeznaczyć należy około 100 kilogramów kory gnejsowej, choć dokładne zużycie zależeć będzie od grubości kamienia.

W przypadku kamienia drobniejszego do pokrycia powierzchni wystarczy warstwa około 4-5 cm, w przypadku kamienia o większych wymiarach, który nie zbija się tak dobrze, aby przykryć teren może być potrzebna warstwa nawet 8-10 cm.

Kora kamienna – zastosowanie

Kora kamienna to możliwość tworzenia przecudnych aranżacji, gra kolorów, kształtów i świateł. Jednak gnejsowa kora kamienna ma wiele innych zastosowań – tworzy ona tło dla pozostałych elementów otoczenie.

Kora kamienna idealnie współgra z innymi charakterystycznymi elementami dekoracji. Pasuje świetnie jako tło dużych kamieni, głazów ogrodowych, fontann, posągów, lamp ogrodowych. Kora ogrodowa kamienna tworzy również odcięcie powierzchni rabatowych – idealnie sprawdza się jako wykończenie/odcięcie rabat, wypełniając wolne obrzeża.

Nie można zapomnieć o fakcie, iż kora kamienna jest produktem wysoce przepuszczalnym. W miejscach, gdzie wyłożona jest kora gnejsowa, deszcz szybko i łatwo wchodzi w ziemię, a na powierzchni kamieni nie pozostają kałuże. Kamienie gnejsowe to zakup na długi czas. Są one trwałe, odporne na zniszczenia i działanie czasu. Kora gnejsowa utrzymuje się dużo dłużej niż zwykła kora ogrodowa, powstała z tzw. zrębów.

Kora kamienna znajduje zastosowanie w ogrodnictwie, także dlatego, że jest łatwa w obsłudze przy nasadzaniu młodych roślin. Zazwyczaj korę rozkłada się na podłożu wyłożonym specjalną tkaniną, dlatego, kiedy ogrodnik ma zamiar dosadzić kolejną roślinę, wystarczy kamienie rozsunąć, zrobić dziurę w tkaninie, posadzić roślinę i na powrót nagarnąć kamienie wokół nowego okazu.

Kora kamienna jest coraz chętniej stosowania do obsypywania chodników i ścieżek. Jej dostępność w wielu atrakcyjnych kolorach, trzech wielkościach oraz w różnych kształtach, z owalnymi lub ostrymi krawędziami, pozwala wybrać odpowiedni dla wystroju domu „model”. Warto zwrócić uwagę na to, że poszczególne elementy kory klinują się ze sobą, tworząc zwarte, zbite powierzchnie, które nie rozsypują się i którym nie są straszne podmuchy wiatru czy opady deszczu.

 

Kostka Granitowa